Golf-Porrassalmi ry

puttiGolf-Porrassalmi ry on perustettu vuonna 1990, jolloin golfkenttää oli jo aloitettu rakentamaan Annilan alueelle (1989). Yhdistyksen ensimmäisenä puheenjohtajana toimi Pekka Kivinen, joka oli puheenjohtajana yli kymmenen vuoden ajan. Vuoden lopulla 2002 Kivinen jätti paikkansa ja puheenjohtajan nuijaan tarttui 1.1.2003 Olli Kumela, joka toimi tehtävässä 10 vuotta. Vuodesta 2013 vuoteen 2016 yhdistyksen puheenjohtajana toimi Matti Suistomaa ja kausina 2017 – 2018 Jorma Hietanen. Jarmo Suvisuo aloitti puheenjohtajakautensa 2019. Golf-Porrassalmessa on jäseniä noin 900 ja vielä mahtuu mukaan! Tervetuloa tutustumaan lajiin ja golfyhteisöömme!

Golf-Porrassalmi ry

Puheenjohtaja Jarmo Suvisuo
040 7620871, jarmo.suvisuo@gmail.com

Toiminnanjohtaja Anneli Kaikkonen
015 335 518 (kesä), 044 583 3213 (talvi) golf-porrassalmi@annilangolfkeskus.net

Ladykapteeni Mari Syväoja
050 5230386, mari.syvaoja@gmail.com

Kapteeni Jukka Pajulahti

0440 350257, jukka.pajulahti@gmail.com

Toimikunnat 2021

Tiedotustoimikunta Mari Syväoja
050 5230386, mari.syvaoja@gmail.com

Junioritoimikunta Heikki Kasila
0400 804141, hkasila@live.com

Kilpailutoimikunta Jarmo Suvisuo
040 7620871, jarmo.suvisuo@gmail.com

Kenttä- ja tasoitustoimikunta Seppo Jantunen
050 525 6121, ms.jantunen@gmail.com

Klubitoimikunta Tapio Perko
0400 754251, tapio.perko@mhy.fi

Senioritoimikunta Harri Marjala
050 5947458, harri.marjala@pp.inet.fi

Kilpailut ja tapahtumat

Seuraava tapahtuma:

02.02.2022 Kuntogolf 2.2.2022 (Tapahtuma)HUOM EDIT: koronatilanteen vuoksi kuntogolfin alkupäivää siirretään keskiviikkoon 2.2.2022. Kuntogolfin aloittamista ja koronatilannetta tarkastellaan uudelleen 24.1.2022 alkavalla viikolla. Kuntogolf keväällä 2022 Seuran järjestää kuntogolfin Kyyhkylässä keskiviikkoisin ajalla 12.1.-16.3.2022, mikäli ilmoittautuneita on 16 henkilöä. Hinta on 125 euroa / 10 kertaa edellyttäen, että osallistujia on 16 henkilöä. Ohjelma: klo 18.00 - 19.00 ohjattu alkulämmittely 15 min ja kuntosali tai salijumppa klo 19.15 - 20.00 ohjattu vesijumppa Mikäli osallistujia ilmoittautuu vähemmän kuin 16 henkilöä, voidaan kuntogolf järjestää, mikäli osallistujat ovat halukkaita maksamaan omavastuuosuutena enemmän kuin 125 euroa. Ilmoittaudu kuntogolfiin NexGolfin kautta 23.11.2021 mennessä. Yhteystiedot: Arja Kosonen, kuntogolfvastaava email arja.kosonen@surffi.fi

Kilpailujen lähtöajat ja tulokset