Yhteystietoja

Caddiemaster ja ajanvaraus

Puh: 015 335 518
Sähköposti: toimisto@annilangolfkeskus.net

Postiosoite: Porrassalmentie 19, 50700  Mikkeli

Golf-Porrassalmi ry

Puheenjohtaja Jarmo Suvisuo
040 7620871, jarmo.suvisuo@gmail.com

Toiminnanjohtaja Anneli Kaikkonen
044 583 3213,  anneli.kaikkonen@annilangolfkeskus.net

Sihteeri ja Ladykapteeni Mari Syväoja
050 5230386, mari.syvaoja@gmail.com

Kapteeni Jukka Pajulahti
0440 350257, jukka.pajulahti@gmail.com

Toimisto
015 335 518, 335 446, talvella 044 5833213, golf-porrassalmi@annilangolfkeskus.net

Henkilökunta

Toimitus-ja toiminnanjohtaja Anneli Kaikkonen
044 583 3213, anneli.kaikkonen@annilangolfkeskus.net
Kenttämestari Jukka Kaikkonen
0440 859 117, jukka.kaikkonen@annilangolfkeskus.net

Ravintola ja majoitus

Annilan Kartano, avoinna kesäkaudella
015 335 518,  toimisto@annilangolfkeskus.net

Opetus

PGA pro Jussi Miettinen
040 412 2201, jussi.miettinen@gmail.com

PGA pro Jarno Hovila

050 5506179, jarno@golftiimi.fi

Golfshop Savon Golftiimi

p. 044 3050 265, tia@golftiimi.fi

Toimikunnat

Tiedotustoimikunta Mari Syväoja
050 5230386, mari.syvaoja@gmail.com

Kenttä- ja tasoitustoimikunta Seppo Jantunen
050 525 6121, ms.jantunen@gmail.com

Junioritoimikunta Heikki Kasila
0400 804141, hkasila@live.com

Kilpailutoimikunta Jarmo Suvisuo
040 7620871, jarmo.suvisuo@gmail.com

Klubitoimikunta Tapio Perko
0400754251, tapio.perko@mhy.fi

Senioritoimikunta Jukka Röyti
050 3544446, jukka.royti@gmail.com

Kilpailut ja tapahtumat

Seuraava tapahtuma:

03.06.2020 ViikkokilpailuOsallistumisoikeus: GP:n jäsenillä ja Saimaa Golfin osakkailla. Osallistumismaksu on 5 e / startti, joka LASKUTETAAN pelin jälkeen viikottain (sähköinen laskutus). Sarjat: Miehet ja naiset pistebogey ilman tasoitusrajaa. Miehet pelaavat keltaiselta tiiltä. M 65 voivat halutessaan pelata punaiselta tiiltä. Naiset pelaavat punaiselta tiiltä. Pelaajan, jonka tasoitus on 36 tai enemmän, on pelattava punaiselta tiiltä. Keskeytys tai palauttamatta jätetty kortti => tulos on 0 pistettä. Kilpailupäivän voi valita niin että se on keskiviikko tai torstai. Kilpailukausi alkaa 20.5ja päättyy 3.9 (16 viikkoa). Pelin voi suorittaa vapaasti k.o. päivän aikana. Pelaaja saa pelata samalla viikolla molempina päivinä, tällöin pitää maksaa jokaisesta kierroksesta osallistumismaksu. Paras tulos viikolta jää voimaan.Samalla on sallittua osallistua toiseen LYÖNTIPELIKILPAILUUN. Lyöntipelikilpailua ja reikäpeliä ei voi pelata samalla kertaa, koska säännöt ovat näissä pelimuodoissa merkittävästi erilaiset.

Kilpailujen lähtöajat ja tulokset