Yhteystietoja

Caddiemaster ja ajanvaraus

Puh: 015 335 518
Sähköposti: toimisto@annilangolfkeskus.net

Postiosoite: Porrassalmentie 19, 50700  Mikkeli

Golf-Porrassalmi ry

Puheenjohtaja Jarmo Suvisuo
040 7620871, jarmo.suvisuo@gmail.com

Toiminnanjohtaja Anneli Kaikkonen
044 583 3213,  anneli.kaikkonen@annilangolfkeskus.net

Sihteeri ja Ladykapteeni Mari Syväoja
050 5230386, mari.syvaoja@gmail.com

Kapteeni Jukka Pajulahti
0440 350257, jukka.pajulahti@gmail.com

Toimisto
015 335 518, golf-porrassalmi@annilangolfkeskus.net

Henkilökunta

Toimitus-ja toiminnanjohtaja Anneli Kaikkonen
044 583 3213, anneli.kaikkonen@annilangolfkeskus.net
Kenttämestari Jukka Kaikkonen
0440 859 117, jukka.kaikkonen@annilangolfkeskus.net

Ravintola ja majoitus

Annilan Kartano, avoinna kesäkaudella
015 335 518,  toimisto@annilangolfkeskus.net

Opetus

PGA pro Jussi Miettinen
040 412 2201, jussi.miettinen@gmail.com

PGA pro Jarno Hovila

050 5506179, jarno@golftiimi.fi

Golfshop Savon Golftiimi

p. 044 3050 265, tia@golftiimi.fi

Toimikunnat

Tiedotustoimikunta Mari Syväoja
050 5230386, mari.syvaoja@gmail.com

Kenttä- ja tasoitustoimikunta Seppo Jantunen
050 525 6121, ms.jantunen@gmail.com

Junioritoimikunta Heikki Kasila
0400 804141, hkasila@live.com

Kilpailutoimikunta Jarmo Suvisuo
040 7620871, jarmo.suvisuo@gmail.com

Klubitoimikunta Tapio Perko
0400754251, tapio.perko@mhy.fi

Senioritoimikunta Harri Marjala
050 5947458, harri.marjala@pp.inet.fi

Kilpailut ja tapahtumat

Seuraava tapahtuma:

16.05.2021 Peruskurssi 4 klo 10-16 TÄYNNÄ (Tapahtuma)Golf-Porrassalmi ry jatkaa viime vuoden juhlatarjousta myös tälle kaudelle- seurammehan täytti viime vuonna 30 vuotta. Saat peruskurssin erittäin edulliseen hintaan 30e. Kurssin päätteeksi voit suorittaa halutessasi Green Card-kokeen ilman erillistä veloitusta.Kurssille voi tulla kuka tahansa aiemmasta golfkokemuksesta riippumatta. Kurssilla opitaan ohjaajan johdolla lyönnin ja lähipelin perusteet sekä tärkeimmät sääntöjä ja golfkäyttäytymistä koskevat asiat, joita pelaaja golfkentällä tarvitsee. Kurssin käynyt pystyy pelaamaan kentällä turvallisesti ja jouhevasti, myös omatoimisesti. Kurssilla suoritetaan golfin ns.ajokortti eli green card. Green cardin suorituksessa painotetaan pelaajan ymmärrystä pelin sujuvuudesta ja turvallisuudesta sekä kentän kunnosta huolehtimisesta (lyöntijälkien korjaaminen). Sääntöjä ei tarvitse osata täydellisesti vaan riittää, että ymmärtää perusteet. Ilmoittautumiset ja tiedustelut golf-porrassalmi@annilangolfkeskus.net tai puh. 015 335518. Tule mukaan ja vinkkaa kaverillesikin! HUOM! Opetus tapahtuu pienryhmissä. Kurssien aikataulut ja lisätietoa kotisivuillamme Opetus-välilehden alla.

Kilpailujen lähtöajat ja tulokset