Golf-Porrassalmi ry

puttiGolf-Porrassalmi ry on perustettu vuonna 1990, jolloin golfkenttää oli jo aloitettu rakentamaan Annilan alueelle (1989). Yhdistyksen ensimmäisenä puheenjohtajana toimi Pekka Kivinen, joka oli puheenjohtajana yli kymmenen vuoden ajan. Vuoden lopulla 2002 Kivinen jätti paikkansa ja puheenjohtajan nuijaan tarttui 1.1.2003 Olli Kumela, joka toimi tehtävässä 10 vuotta. Vuodesta 2013 vuoteen 2016 yhdistyksen puheenjohtajana toimi Matti Suistomaa ja kausina 2017 – 2018 Jorma Hietanen. Jarmo Suvisuo aloitti puheenjohtajakautensa 2019. Golf-Porrassalmessa on jäseniä noin 1000 ja vielä mahtuu mukaan! Tervetuloa tutustumaan lajiin ja golfyhteisöömme!

Golf-Porrassalmi ry

Puheenjohtaja Jarmo Suvisuo
040 7620871, jarmo.suvisuo@gmail.com

Sihteeri Meri Manninen
040 5674607, mannisenmeri@gmail.com

Toiminnanjohtaja Anneli Kaikkonen
015 335 518 (kesä), 044 583 3213 (talvi) golf-porrassalmi@annilangolfkeskus.net

Kapteeni Jorma Koljonen
0407766842, jorma.koljonen@gmail.com

Ladykapteeni Tanja Koljonen
0405459768, tanja.koljonen@gmail.com

 

Toimikunnat 2024

Tiedotustoimikunta Meri Manninen
040 5674607, mannisenmeri@gmail.com

Junioritoimikunta Heikki Kasila
0400 804141, hkasila@live.com

Kilpailutoimikunta Jorma Koljonen
0407766842, jorma.koljonen@gmail.com

Kenttä- ja tasoitustoimikunta Seppo Jantunen
050 525 6121, ms.jantunen@gmail.com

Klubitoimikunta Tapio Perko
0400 754251, tapio.perko@mhy.fi

Senioritoimikunta Harri Marjala
050 5947458, harri.marjala@pp.inet.fi

Kilpailut ja tapahtumat

Seuraava tapahtuma:

29.05.2024 Metsäkeskus Golf

Kilpailujen lähtöajat ja tulokset